Pepe&Pascal

Pepe&Pascal

Pascal

Pascal jest ponad 10 letnim kotem rasy Maine Coon. Zamieszkał z nami trochę przez przypadek gdy miał 6 miesięcy. Z natury jest olbrzymim pieszczochem, najchętniej by siedział cały dzień w objęciach człowieka, a w nocy dzielił z człowiekiem poduszkę i spał wtulony.

Nie zawsze jest takim leniuszkiem, jeśli zobaczy w domu ćmę to natychmiast staje się łowcą doskonałym i w przeciągu kilku sekund ma sukcesy łowieckie na swoim koncie J Czasami nawet zabawa w gonienie za laserkiem jest fajna, aczkolwiek nie jest to jego ulubiona zabawa. Ulubiona zabawki to piórka, imitacje owadów oraz sporadycznie woreczek z walerianą.


Apetyt Pascalowi dopisuje, uwielbia raczyć się różnymi pysznościami w ciągu dnia. Niestety jak to Maine Coon, Pascal ma różne problemy zdrowotne.

Prawie dwa lata temu okazało się, że choruje na cukrzycę, a ona pojawia się i znika na jakiś czas. Diety weterynaryjne w jego przypadku się nie sprawdzają, także musimy go zdrowo rozsądkowo karmić i wzbogacać dietę. Pascal uwielbia wszelkie musy, pasztety oraz gotowane dania. Suchą karmę zjada chętnie, ale potrzebuje urozmaicenia.
Pascal nie przepada za zmianą otoczenia, długo się oswaja z nowymi sytuacjami.

Pepe

Pepe jest kotem europejskim, który trafił do nas z Fundacji w wieku mniej więcej 2,5 roku (w tym czasie Pascal miał tyle lat). Pepe jak do nas trafił to wiedziałyśmy o nim tyle, że w przeszłości był prawie zagłodzony na śmierć i szczęśliwie trafił pod skrzydła fundacji w wieku 8 miesięcy.

Pepe z natury jest psotny, żywiołowy i nieustraszony. Chętnie zwiedza nowe miejsca i zawsze jest pewny siebie. Podobnie jak Pascal uwielbia towarzystwo człowieka i jak tylko ma okazję to wskakuje na kolana by domagać się głaskania i zdrzemnąć się w objęciach.

Jeśli  chodzi o jedzenie to Pepe jest trochę bardziej wybredny od Pascala, nie zawsze mokre karmy go zachwycają, muszą mieć w sobie to coś J


Pepe lubi spędzać czas patrząc przez okno na świat, szalejąc z woreczkiem waleriany i godzinami polując na leserek. Nie wie co to lęk wysokości i przemierza w domu chętnie trasy, które są jak najbliżej sufitu.
Pepe jest chodzącą łagodnością, jest ciekawski i uwielbia budzić domowników przed 4 nad ranem swoimi pięknymi śpiewami, pieszczotliwie nazywanymi przez domowników ariami operowymi J